fbpx

Kes otsib, see leiab – Juurprobleemi leidmise töötuba

 

 Sageli kiputakse organisatsioonides ja meeskondades probleemide lahendamise asemel otsima lahendusi sümptomite leevendamiseks. Sellega aga ei lahendata ära algpõhjust, sest isegi ei teata, mis selleks on ja nii kerkib probleem samal või vahel veidi muudunud kujul taas pinnale. Antud töötuba aitab meeskonnal või koolitusel osalejatel süvitsi analüüsida mõnda konkreetset olukorda või probleemi ning otsida üles “juurikas”, mille parandamine omab kõige suuremat positiivset mõju.

 

TÖÖTOA SIHTGRUPP:

Meeskonnad või suuremad grupid, kus saab osalejad jagada väiksematesse gruppidesse. Oma lühiduse ja teema varieeritavuse tõttu on töötuba väga sobiv ka erinevatel seminaridel ja konverentsidel kasutamiseks, kuna ei eelda osalejate olemist samast organisatsioonist.

 

TÖÖTOA TULEMUS:

Näidiskaasuse kasutamine võimaldab kaudselt ettevõtetel leida lahendusi ka osaleja enda ettevõttes leiduvatele probleemidele ning teisalt aitab grupitöö ka kaasa inimeste tutvumisele ja suhtlemisele ning võimalik, et ka tulevikus omavahelisele koostööle.

 

TÖÖTOA MAHT:

1-2 akadeemilist tundi

 

TÖÖTOA TEEMAD:

Töötoa teema või näidiskaasus lepitakse kokku tellijaga

 

TÖÖTOAS KASUTATAVAD MEETODID:

Grupitööna personalijuhtimise teemalise kaasuse lahendamine, kus leitakse ühiselt üles sagedaselt levinud inimressursside juhtimisega seotud probleemide põhjused, jagatakse omavahel kogemusi ning leitakse võimalikke lahendusi olukordade parandamiseks.

Sõltuvalt töötoa ajalisest mahust ka arutelud ja tulemuste esitlemine. Peamine fookus on praktilisusel ja kogemuste vahetamisel.