Personali värbamine on kahtlemata väga põnev töö. Lisaks sellele, et saab tutvuda paljude huvitavate inimestega ning neid töövestluste ajal mitmete keeruliste küsimustega „piinata“ on selles töös veel üks hea külg – mõnusad naljakad seigad, mis igapäevasele tööle vürtsi lisavad. Järgmised näited värbamise huumorinurgast on elust enesest ning naljakuu aprilli ootuses jagaksime neid ka teiega.
Värbamise kuldvara vol 1- kuidas kandideerimisel garanteerida kindel silmajäämine?
- Lisa oma CV kontaktide kõrvale kindlasti pilt endast, mis on tehtud peol või oled selle lõiganud välja kusagilt, kus poseerid mõne oma sõbraga, kelle õlg või käsi jääb endiselt sellele pildile paistma.
- Pane oma e-postile, kust CV saadad, nimeks näiteks Koli Mind, kiisumiisu007, HitMan, Muhemees või mõni muu, mis ei seostu kuidagi sinu enda nimega.
- CV-sse võid lisada ka erinevaid pilte oma hobidest, näiteks väljavõtted sõjamängudest, pilt iseendast gaasimaskiga või muud midagi, mis näitab, millest oled huvitatud, kuid, mis ei seostu kuidagi selle töökohaga, kuhu kandideerid.
- Telefoninumbriks pane oma CV-s see, kust sind kindlasti pole võimalik kunagi kätte saada.
- Kui sul on väga palju töökohti olnud ja sa ei viitsi neid üles loetleda, siis kirjuta sinna lihtsalt näiteks: erinevad töökohad aastatel 1997 – 2016! Saab ju päris hea ülevaate.
- Seal, kus on kirjas sinu CV eesmärk, sinna kirjuta, et tahad enda firma teha, sest see on tore ja sulle tegelikult ei meeldi kellegi alluvuses töötada.
- Töökuulutuse ilmumisel saada see iga kord nii kiiresti kui võimalik, sest kes ees, see mees!
- Ja kandideeri enam-vähem igale ametikohale, mis tööportaalidesse ilmub. Nii igaks juhuks.
- Kindluse mõttes on hea, kui igaks juhuks kandideerid samale kohale lausa mitu korda.
- Ning kui su tugevuste nimekirjas on kõrgepinge taluvus, siis….
Värbamise kuldvara vol2 – kuidas kindlustada telefonivestlusel või tööintervjuul enda hea maine?
- Helistades kuulutuses olevale numbrile ning näidates üles huvi kandideerimise vastu, jäta mulje, et sa tegelikult ei mäletagi enam kuhu ettevõttesse sa helistad…küsi see poole kõne peal kindlasti üle!
- Telefoniintervjuus on hea, kui su esimene küsimus on…noh, palju palk kah on?
- Helistades küsi ka kohe seda, et kuhu sa tulema pead…et sul CV-d ei ole ja sinu arvates on see täiesti mõttetu nagunii. Aja suhtes oled valiv ja ütle, et neljast pakutud ajast ükski ei sobi, kuna sul on trenn.
- Kui küsitakse, et mis huviga kandideerid sellele ametikohale, siis võid julgelt öelda, et tegelikult tahad enda firmaga edasi tegeleda ja sul oleks vaja ainult sellist töökohta, kus teed minimaalselt tööd selleks, et sinu eest maksud makstakse. FIE kulud on suured ja sa ei jõua neid enam maksta. Ausus ennekõike!
- Meeldejääva töövestluse jaoks tule kindlasti veidi hiljem kohale, ole pisut napsune ning ropenda nii kuidas jaksad.
- Tööintervjuul tunne end vabalt ja võta vastu ka kõnesid ning räägi veidi õhtustest plaanidest oma sõbraga.
- Hea tuju saab garanteeritud, kui sulle helistades kostab kutsuva tooni taustal näiteks kassi näugumine. Proovi kindlasti midagi sarnast oma telefonile seadistada. Võib ka mõni muu lemmikloom olla.
- Ära pea järge, kuhu sa kandideerid ning ilmu mõne muu ettevõtte ukse taha, kust sind juhuslikult õigesse kohta suunatakse.
- Kui töövestlusel küsitakse küsimusi, millele sa vastata ei oska, siis võid öelda, et sa ei oska praegu vastata, kuna pole hommikust kohvi joonud.
- Ning alati on hea kui sa vastad ühele küsimusele võimalikult pikalt. Näiteks vastus küsimusele, miks sa sellele ametikohale kandideerid, siis räägi avatult oma kirevast pereelust võimalikult detailselt, kaasates eredaid näiteid pidudest ja koosolemisest ning ka sellest, kuidas naine sind pettis ja seejärel välismaale tööle läksid ja nüüd soovid ikkagi tagasi tulla.
- Ja kui satud tööotsinguportaalidesse hilisõhtul või öösel, siis tunne end vabalt ja helista julgelt ükskõik mis kell ning küsi lisainfot!
Kui soovid oma ettevõtte värbamise huumorinurga kellegi teise nautida jätta, siis võta meiega ühendust, oleme alati valmis aitama! 🙂