info, allikad personali teemal
Diana Paabel
14 veebr. 2024

10 kasulikku allikat personali teemal

Inimestega töötades on paratamatu puutuda igapäevaselt kokku erinevate personalitööga seotud teemade ja uuendustega. Et HR maailmas paremini orienteeruda ja tööturul toimuvate kiirete muutustega end kursis hoida, toome välja peamised allikad, kust erinevatele personalialastele küsimustele vastuseid võib saada.

1. Eesti HR Seltsi uudised – Eesti HR Selts kasvas välja Eesti personalijuhtide LinkedIni grupist ja seltsi eesmärk on luua personalivaldkonna huvilistest inimestest üksteist toetav ja innustav võrgustik. Lisaks päevakajalistele uudistele võib HR seltsi lehelt leida ka infot kogukonnale suunatud korraldatavatest sündmustest.

2. Personaliuudised – Äripäeva teemaleht Personaliuudised, mis lisaks veebiversioonile avaldab iga kuu ka paberkandjal ajakirja Personali Praktik valdkonna uudistest, edulugudest ja personali arengust. Personaliuudised on suunatud kõigile, kes tegelevad personalitööga ja otsivad vastuseid sellistele teemadele nagu nt kuidas leida ja hoida töötajaid, maksta töötasu, sõlmida kokkuleppeid, aidata juhti tema töös jpm.

3. Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE –  koondab võrgustikuna enda juurde personalijuhtimise valdkonna professionaale ning edendab inimeste juhtimise arendamist Eesti organisatsioonides. PARE korraldab personalitöö valdkonna kutseeksameid ja pakub personalijuhtidele arenguprogramme. “Avameelselt inimeste juhtimisest‪” on PARE podcastide sari, kus räägitakse teemadel, mis kõnetavad igaüht, kes peab oluliseks inimeste juhtimise head kvaliteeti.

4. Tööelu.ee – veebiportaal, kust leiab palju kasulikku infot töökeskkonna ja töösuhete kohta nii töötaja kui tööandja. Kokku on koondatud Sotsiaalministeeriumi, Tööinspektsiooni, Terviseameti ja Tervise Arengu Instituudi tööeluga seonduv info.

5. Tööinspektsioon – tegemist on riikliku järelevalve ametiga, kelle lehelt on võimalik leida kasulikku infot töötervishoidu, tööohutust ja töösuhteid reguleerivate õigusaktide ja nõuete kohta. Lisaks vastab nende infotelefonil jurist töölepingut, töö- ja puhkeaega, puhkust, töötasu ja töökeskkonna ohutust, samuti kollektiivseid töösuhteid puudutavatele küsimustele.

6. Peaasi.ee – tegeleb vaimse tervise edendamise, vaimse tervise probleemide ennetuse, varase sekkumise ja häbimärgistamise vähendamisega Eesti ühiskonnas ja tööelus. Peaasi.ee pakub tiimidele vaimse tervise esmaabi koolitust, et osata paremini märgata ohumärke kollektiivis. Veebilehel on ka hulga erinevaid teste, millega hinnata nt enda stressi- ärevustaset.

7. Töötukassa teenused tööandjatele – sellelt leiab infot ja erinevaid teenuseid, millega saab Töötukassa tööandjale kasuks olla. Samuti on läbi iseteeninduse võimalik sisestada töökuulutust vaba töökoha täitmiseks.

8. Statistikaameti palgarakendus – näitab töötajate kuise brutopalga erinevust soo, maakondade ning ametialade kaupa. Näitajad põhinevad registriandmetel. Lisaks leiab veebilehelt ka palga- ja pensioniprognoosi, mille on koostanud teadusprojekti InWeGe tulemusena Tartu ülikooli majandusteaduskonna uurimisrühma teadlased.

9. Ajakirja Director juhtimisnõuanded – juhtimisajakiri Director pakub juhtidele olulist teavet juhtimise, innovatsiooni ja trendide kohta, aidates püsida kursis valdkonna uuendustega. Veebilehel on võimalik lugeda erinevaid huvitavaid artikleid juhtimise põhitõdedest, personalijuhtimisest, töötajate arendamisest, motiveerimisest, palgast, töölevõtmisest, suhetest tööl jne.

10. CV Online tööelublogi – toob lugejani tööturu uudised ja parimad praktikad. Samuti leiab Tööelublogist podcasti, mis pakub tulemuslikke nippe ja inspiratsiooni personalijuhtimises tööalasteks väljakutseteks. CV Online viib läbi ka iga-aastase Top Tööandja uuringu, mille käigus on kõikidel inimestel võimalik hääletada ettevõtte poolt, kus nad sooviksid enim töötada. Lisaks aasta ‘’top-of-mind’’ Top Tööandjale valitakse ka parimad tööandjad seitsmes erinevas ärisektoris.

Kui tunned, et vajad tuge inimeste juhtimise väljakutsetes, siis võta julgesti ühendust ja arutame koos, mida saame teha.


Seotud teenused:

Seotud Postitused