alateadvus, sabotaaž
Reet Hindus
27 aug. 2014

Kuidas alateadvus meid edu saavutamisel saboteerib?

Ideena tundub asi ilus, nägemus edust on samuti paljulubav ja kaaslased kinnitavad, et asi on tegemist väärt!!! Ning ometi hoiab midagi inimesi aeg-ajalt tagasi ja sageli ei saa me isegi aru, mis see täpselt on, mis ei lase meil või inimestel meie ümber soovitud tulemusi saavutada.

“Uuringute kohaselt on alateadvus
30 000 korda võimsam kui teadvus.”

Inimese alateadvus on väga võime(u)kas.  Mistõttu saab alateadvus enamasti teadvusest võitu, ükskõik kui ratsionaalne viimane ka ei oleks.

Sageli suudame teadlikul tasandil oma edu takistavatele mõtetele vastu seista, neist mööda vaadata või vaigistada, kuid alateadvus tegutseb ikka oma tahtmist mööda.

Juhul kui märkad uuendusi ellu viies või eesmärkide suunas liikudes, et Sind ennast või Sinu meeskonna liiget hoiab midagi tagasi, tasub kaaluda, kas ei ole tegemist mõne järgneva enamlevinud alateadliku sabotaažiga:

 1. Hirm muutuse ees.

Muutused võivad olla hirmutavad ja tundub et turvalisem on olla seal, kus praegu oleme. Samas toimuvad muutused pidevalt ja ainus, mida me peaksime kartma on mitte muutuda. Mugavustsoonis viibimine võib muutuda ebasoovitavaks sõltuvuseks, mida me ise esmapilgul ei pruugi märgatagi.

 2. Hirm läbikukkumise ees.

Mis on kõige hirmsam, kui me ebaõnnestume? Alateadlik hirm haigetsaamise ja  häbistamise ees on tugev.  Me oleme pidevas muutuste protsessis ja tagasiliikumist ei toimu. Pole läbikukkumisi, on vaid tagasiside ja õppetunnid. Ja kui oleme alati andnud endast parima, siis võib-olla saavutame me hoopiski midagi teistsugust ja paremat.

3. Hirm edu ees.

Tundub, et see ei tohiks küll kedagi hirmutada, kuid vahel võib edu tuua kaasa kadedust, kriitikat, valestimõistmist, väärtuskonflikte.

4. Hirm kaotuse ees.

Kui me oleme veel edukamad, siis me tõenäoliselt peame millestki loobuma. Mis need asjad on, millest ma olen valmis loobuma või mille osas midagi korrigeerima. Suhted, inimesed, aeg, harrastused, harjumused?

5. Hirm identiteedi kaotuse ees.

Kellena ennast praegu identifitseerin ja milline on mu „minapilt“ ning kui see muutub, siis on ehk alguses selles identiteedis ebakindel ja võõras viibida ?

6. Ebakindlus, madal enesehinnang.

Enese hindamine, väärtustamine ja armastamine on aluseks sellele, et teised meid aktsepteerivad, usaldavad ja austavad.

7. Mürgised emotsioonid.

Oled kuulnud kindlasti ka väljendit „rasked tunded“? Seega on oluline vältida raskuse ja mürgi kogunemist kehasse ja õppida looma kergeid ja õnnelikke seisundeid. Negatiivsus takistab edukaid suhteid ja koostööd.

Kui oled avastanud enda või mõne kolleegi mõttemustritest selliseid piiravaid alateadlikke sabotaaže, siis tea, et nendega ei pea leppima, vaid on võimalus õppida ennast ja oma alateadvust paremini tundma ning neid kasulikus vormis koostööd tegema panna.

See tee viib kindlasti edule lähemale!

 

Ja lõpuks võtmeküsimus – Mida edu ja edukus üldse Sinu või Sinu organisatsiooni jaoks tähendab?

Seotud Postitused