Diana Paabel, värbamine, värbamise projektijuht
Hanna Jõgi
24 nov. 2021

Saame tuttavaks! Diana Paabel – värbamiste projektijuht

Väga hea meel on tervitada meie meeskonna kõige uuemat liiget, Dianat. Ta liitus meiega alates novembrist ning hakkab keskenduma eelkõige värbamisprojektide juhtimisele. Selleks, et meil endal ja meie klientidel oleks võimalik temaga paremini tuttavaks saada, tegime temaga väikese intervjuu.

Sinu ametinimetus saab olema värbamiste projektijuht. Miks Sa valisid kandideerida selle kohale?

Mind kõnetasid need isikuomadused ja see inimene, keda te otsisite. Nii ma ise kui mu tuttavad tundsid selles kuulutuses mind ära. Kuna valdkond ei olnud mulle täiesti võõras, siis ma otsustasin proovida. Ja kui esialgu ehk mulle tundus, et need kingad võivad mulle natuke suured olla, siis juhindusin mõttest, et „mis on kõige hullem asi, mis saab juhtuda?“ ning kuna vastus ei olnud tegelikult üldse hirmus, siis ütlesin endale „go for it!“.

Mis pani PersonaliDisaini, selle tööpakkumise ja valdkonna kasuks otsustama?

Selle otsuse aitasite teha teie ise, mitte niivõrd tööpakkumine.

Tundsin, et minu eneseareng siin ettevõttes on kollektiivselt oluline. Kõigile on oluline, et ma ei jää mugavustsooni. Siin ollakse avatud uuendustele ja kui kellelgi tiimist on mõte, et teeme midagi teistmoodi, siis sellega tullakse kaasa. Inimesed, atmosfäär, energia – ühine tempo. Tundsin vestlusel, et tore oleks selle rongi peale hüpata.

Peale vestlust teie tiimiga sain aru kui kokkuhoidvad te olete. Minu jaoks on oluline, et ma ei ole üksi oma konti närimas või ettevõtte huvitub töötajast ainult siis, kui on mingi „linnuke“ vaja kirja saada.

Mis on personalijuhtimise juures see, mis Sind kõige rohkem kõnetab?

Teistmoodi asjadele lähenemine. Uued trendid ja innovaatilised juhid. See kui palju teadlikumalt on hakatud inimesi värbama, järgides erinevaid isiksusetüüpe ja väärtuste ühtivust.

Ilmselgelt meid kõnetas kandideerimisel Sinu loomus. Mida Sa ise näed, millised Sinu omadused toetavad Sind värbamises?

Ma arvan, et eelkõige huvi inimestega suhtlemise vastu. Minuga alati kaasas käiv huumor. Samuti minu usk, et inimesed on soovides ja eesmärkides head ning minu tahe neid aidata. Julgus võtta vastu erinevaid väljakutseid.

Kui Sa mõtled varasemale karjäärile, siis millised on kolm kõige suuremat eduelamust senini?

Kõige rohkem uhkust on valmistanud minu ja kolleegide laotühjendusmüügi algatamine ja käima saamine. See nõudis suurt tööd ja palju veenmist, sest ettevõtte sees suhtuti alguses pigem skeptiliselt meie algatusse. Aga me saime selle käima ja on väga edukas. Vaatan seda kui oma beebit.

Ma ise arvan, et tööalaselt olen kõige rohkem õppinud ühe e-poe loomisest. Olin väga rahul tehtuga, sest suutsin täiesti null teadmistega ja varasema kogemuseta üles ehitada toimiva ja eduka keskkonna.

Kolmas suurem eduelamus on ajast, mil töötasin kinnisvara sektoris. Kliendid ja nende rahulolu olid ehk veidi unarusse jäetud. Lähenesime kolleegiga senisele tööle puhtalt lehelt, kaardistasime suuremad mured ja alustasime klientidega nö. otsast. Võtsime käsile pikalt seisnud teemad, millega keegi ei olnud tegelenud ning mille tulemusena klientide rahulolu ja tagasiside paranes oluliselt.

Mida need kogemused Sinu kohta ütlevad?

Ilmselt tuleb siit hästi välja, et projektide juhtimine võiks olla minu tugevus ja uute projektide algatamine sobib mulle. Mulle meeldib, kui ma saan olla algusest lõpuni protsessi juures ja näha või tunda selle lõpptulemust.

Mida ootad? Töölt? Projektidest?

Loodan võimalikult mitmekülgseid projekte/ametikohti. Ootan, et projektid oleksid edukad. Kindlasti meie kliendid ja kandidaadid on toredad, selles ma ei kahtle. Saan aru, et kõik projektid ei lähe alati plaanipäraselt. Vahepeal lähevad paremini, kui oodatud! J

Võin ju unistada perfektsest tööst aga ma olen realist ja tean, et päris maailmas ei ole kõik asjad alati ideaalsed, kuid päris maailmas võib kõik sellegi poolest olla väga hästi.

Uuriks natuke laiemalt ka Sinu mõtete ja vaadete kohta. Mis sulle elus oluline on?

Minu jaoks on kõige olulisem pere. Perega ühiselt veedetud aeg ja selle hindamine. See juures vajan ka isiklikul tasandil rahulolu. Kui ma ise ei ole õnnelik, siis ei saa ka pere minuga õnne jagada.

Tasakaal mõnusa mugavuse ja laiskuse ning uute kogemuste või teadmiste saamise vahel. Tasakaal füüsiliste tegevuste ja puhkuse vahel. Tasakaal on oluline, et hoida head vaimset tervist.

Iseendaks jäämine selles kiirelt muutuvas maailmas. Enda hoidmine ja väärtustamine. Aeg ajalt on vaja võtta korraks aeg maha ja meenutada, mis oli fookus või hoopis see uuesti seada.

Millised on kolm põhimõtet, mida elus järgid?

Life is better when you’re laughing. Kui sa suudad naerda, siis sellest hetkest läheb kõik paremaks.

Ausus ja siirus – enda ja teiste puhul, nii tegudes kui ka sõnades. Ükskõik kui raske kellelgi on, siis ma hindan väga tagasisidet, kui see on siiras.

Põhimõte, et elus pole mõtet kahetseda ühtegi tehtud või tegemata asja. Kui see ei ole nii mõeldud, siis edasi minna on oluliselt lihtsam, kui teha endale selgeks, et see nii on ja asjadel minna lasta.

Ja lõpetuseks: millise soovituse annaksid 10 a nooremale endale…

„Ära lase eelarvamustel ja hirmudel endal takistada võtmast vastu mingit uut väljakutset.“


Kui tunned huvi värbamisteenuste vastu, siis võta ühendust: 

Diana Paabel

diana@personalidisain.ee

+372 5622 6038


Seotud teenused:

Seotud Postitused