Blogi
14 mai 2025
Uus juht meeskonnas – kuidas alustada koostööd kivide ja kändudeta
Uue juhi liitumine toob kaasa muutusi meeskonna koostöös, ootustes ja töökultuuris. Artiklist leiad praktilisi soovitusi, kuidas juht ja meeskond saavad ühiselt teadlikult kohaneda, luua usaldust ja seada koostööle tugev vundament.
29 apr. 2025
Ametijuhendid 2.0 ehk rollikaardid
Ametijuhendid on sageli ajale jalgu jäänud ega toeta enam igapäevast tööd. Kirjutasime, kuidas rollide kaardistamise abil luua selgust vastutustes ja muuta töökorraldus läbipaistvamaks ja paindlikumaks.
15 apr. 2025
Rollide selgus algab enne värbamist
Rollide selgus ei teki koos uue töötajaga, see peab olemas olema juba enne värbamisprotsessi algust. Kui roll jääb pealiskaudselt määratletuks, tekivad hiljem segadus, kattuvad vastutused ja pinge meeskonnas. Selles artiklis käsitleme, kuidas mõtestada rolli enne värbamist, tagada kooskõla meeskonnaga ning juhtida rolli sobivust ka pärast tööle asumist. Hästi kujundatud roll toetab nii inimest kui ka organisatsiooni arengut.
2 apr. 2025
Kuidas rolliselgus mõjutab rahulolu?
Töötaja rahulolu ei sõltu ainult töö iseloomust, vaid ka sellest, kui selgelt on määratletud tema roll ja ootused. Selles artiklis uurime, kuidas rolliselgus toetab töötaja motivatsiooni ja heaolu, millal tekivad rahulolematust põhjustavad rollisegadused ning kuidas tööandja saab selguse loomist süsteemselt toetada.
1 apr. 2025
Kuidas hoida motivatsioonisäde põlemas?
Töötajate motivatsiooni hoidmine sõltub sellest, kuidas on suudetud hoida tasakaalu töökoormuse kõikumiste ja töötajate põhivajaduste vahel. Artiklis leiab hulganisti praktilisi nippe, kuidas ennetada läbipõlemist kõrghooajal ning tõsta kaasatust ja arendada oskusi madalhooajal. Õiged juhtimisvõtted muudavad nii pingelised kui rahulikud perioodid võimaluseks kasvada.
20 märts 2025
“Kes vastutab?” – Kuidas rolliselgus aitab meeskonnal paremini töötada?
Kas Sinu meeskonnas tekib aeg-ajalt segadus, kes mille eest vastutab? Kui rollid ja ootused pole selged, kannatab nii töö sujuvus kui ka inimeste motivatsioon. Selles artiklis selgitame, miks rolliselgus on oluline, kuidas see toetab nii meeskonna kui ka juhi tööd ning milliste praktiliste sammudega saab vastutusalad selgemaks muuta. Kui tahad vältida segadust, konflikte ja ülekoormust, loe edasi ning saa teada, kuidas luua meeskonnas kindlustunnet ja paremat koostööd!
4 märts 2025
Juht on pinges? Emotsioonide juhtimine mõjutab kogu tiimi!
Juhid ei pea ole imeinimesed, küll aga on väga oluline nende oskus oma emtsioone juhtida nii, et see ei mõjutaks negatiivselt meeskonna sisekliimat ja sellega tiimi efektiivsust.
19 veebr. 2025
Kuhu kadusid kandidaadid?
Kandidaatide ootamatu kadumine või otsuse venitamine on paljudele värbajatele ja juhtidele tuttav probleem. Selles artiklis selgitame, miks see juhtub, millist rolli mängivad siin juht, värbaja ja kandidaat ise ning kuidas seda ennetada. Jagame praktilisi nõuandeid ja psühholoogilisi põhjuseid, mis aitavad värbamisprotsessi sujuvamaks muuta.
11 veebr. 2025
Ekslik võrdlus: “tööaeg = töökoormus”
Töökoormus ei tähenda ainuüksi seda, kui mitu tundi päevas me tööd teeme. Vahel võivad ka lühikesed ülesanded tõsta töökoormuse "lakke".
5 veebr. 2025
Personaliuuringud kui ettevõtte tervisekontroll
Personaliuuringud on nagu ettevõtte tervisekontroll – need aitavad ennetada "kroonilisi haigusi", avastada varakult "varjatud põletikke" ja märgata "hooajalisi viirusi", mis võivad mõjutada tööõhkkonda ja tulemuslikkust.